Jak předejít vlastnímu stresu

Na Valnou hromadu, která proběhla v pondělí, 31. ledna 2022 od 13:00 do 13:45 hodin, navazoval od 14:00 do 17:00 hodin seminář na téma "Jak předejít vlastními stresu", a to pod vedením Lucie Zernerové a Heleny Vontorčíkové.
 

Workshop byl zaměřený na praktické, vědecky-ověřené psychologické metody zvládání stresu založené na nové formě kognitivně-behaviorální terapie, tzv. ACT-u (Terapii přijetí a odhodlání). Tento přístup je velmi populární v zahraničí (doporučuje ho např. Americká Psychologická Asociace), v Čechách je však zatím poměrně neznámý. Workshop zážitkovou formou představil hlavní principy tohoto přístupu a nabídl zejména praktické metody, které účastníci mohou využít ve svém pracovním i osobním životě pro zvýšení Vaší psychické odolnosti.

 

Bc. Lucie Zernerová, MSc, Ph.D. Psycholožka a lektorka se zaměřením na psychologii pracovního zdraví, prevenci stresu a syndromu vyhoření pomocí třetí vlny kognitivně-behaviorálních přístupů (mindfulness a ACT). Lucie absolvovala své magisterské a doktorské studium v psychologii pod vedením Dr. Paula Flaxmana na City, University of London, ve Velké Británii a v současné době také působí jako výzkumná pracovnice na Psychologickém ústavu AV ČR.

Helena Vontorčíková, BA | Psychologická poradkyně a lektorka se zaměřením na KBT metody pro úzkostné a depresivní poruchy. Helena také působí jako KBT supervizorka. Vystudovala psychologii a pedagogiku BA (Hons.) na The University of Winchester ve Velké Británii a  Postgraduální Certifikát v Psychologických Intervencích KBT (Kognitivně Behaviorální Terapie) na Birmingham City University/ University of Exeter. Svou praxi získala během dlouholetého působení v psychoterapeutickém týmu v rámci britského zdravotnického systému (NHS). 

Více o lektorkách lze najít na stránkách Institutu ACT+.

 

Kontakt

Asociace vysokoškolských poradců, z.s.
Středisko ELSA ČVUT
Bechyňova 3, 166 36 Praha 6

© 2008-2022 Asociace vysokoškolských poradců, z. s.