PŘEDNÁŠKA: Poradenské služby na vysokých školách z pohledu novely zákona o vysokých školách, změny v oblasti akreditací a zajišťování kvality

Novelizace vysokoškolského zákona č. 21/1998 přináší několik zásadních změn, jak v oblasti akreditací vysokých škol samotných, tak v požadavcích na to, co je součástí zaštiťovaných studijních programů. Svoji roli v akreditačních standardech budou nově mít i poradenské služby. Probereme zásadní změny v zákoně, standardy akreditací a opory standardů v poradenských službách s cílem ukázat, jaké místo budou mít poradenské služby, jak v hodnocení institucionálního kontextu, tak v případě oblastí vzdělávání, resp. jednotlivých studijních programů. 

RNDr. Věra Šťastná pracuje na rektorátu Univerzity Karlovy jako vedoucí Oddělení analýz a strategií. Věnuje se zpracovávání a vyhodnocování dlouhodobého záměru, jeho aktualizací, dále otázkám zajišťování kvality na vysoké škole, zejména ustavení systému vnitřního zabezpečování kvality nebo otázkám mezinárodních hodnocení (rankingů) a dalším.

Prezentace: Poradenské služby na vysokých školách z pohledu novely zákona o vysokých školách

Kontakt

Asociace vysokoškolských poradců, z.s.
Středisko ELSA ČVUT
Bechyňova 3, 166 36 Praha 6

© 2008-2018 Asociace vysokoškolských poradců, z. s.

Vytvořeno službou Webnode