Stress management: Staňte se přáteli svého stresu

Další setkání, tentokrát na téma "Stres management: Staňte se přáteli svého stresu" proběhlo v úterý, 29. ledna 2019 od 9:00 do 12:30 hodin v prostorách Centra informačních a poradenských služeb ČVUT, Bechyňova 3, Praha 6.

Kurz jsme zahájili inspirací ze tří pracovišť, na kterých se management aktivně snaží snížit rizika stresu, a daří se to. Pozornost jsme potom obrátili k sobě, abychom zjistili, jaké jsou hlavní zdroje našeho stresu. Ujasnili jsme si, které z našich návyků stres posilují a jak se jich zbavit. Krátce jsme se zastavili u jeho projevů a fyziologie. Naučili jsme se jak stresu předcházet a jak jej zvládnout v situacích, kdy je nevyhnutelný. Předvedli jsme si pár jednoduchých technik na uvolnění napětí, které lze praktikovat kdekoli. V závěru jsme nahlédli do příčin syndromu vyhoření a jejich prevence.

          

Program

I. Blok

  • Tři příběhy o stresu v praxi
  • Příčiny a dopady stresu na člověk

II. Blok

  • Co náš stres posiluje a kdy je oslaben

III. Blok

  • Jak budovat odolnost
  • Tipy ze světa relaxace
  • Jak předejít stresovým situacím a jak jimi procházet bez pošramocení
  • Syndrom vyhoření a jeho příčin

Lektorka Ivana Šindlerová je také koučka a poradkyně. Z manažerské role se v roce 2016 přesunula do konzultační činnosti. Je absolventkou výcviku v rogersovské psychoterapii v PCA Institutu v Praze a kurzu narativního koučinku v Kodani. Je držitelkou certifikátu švýcarského kariérového modelu CH-Q v oblasti mapování kompetencí a plánování profesní kariéry a hodnotitelkou assessment center

 

Kontakt

Asociace vysokoškolských poradců, z.s.
Středisko ELSA ČVUT
Bechyňova 3, 166 36 Praha 6

© 2008-2020 Asociace vysokoškolských poradců, z. s.

Vytvořeno službou Webnode